Stavby podľa Vašich želaní

MV staving, a.s. je firma, ktorá v roku 1990 nadviazala na bohaté tradície stavebníctva na hornej Nitre výhodným združením erudovaných súkromných technických subjektov. Ponúka komplexné stavebné, projektové a technické práce súvisiace s dodávkou stavieb, vrátane prípravy územia. Činnosť stavebnej firmy je zameraná na stavby občianske, bytové a priemyselné stavby.
máme skutočnú PRAX a 30 ročné skúsenosti
trvalé miesto na slovenskom stavebnom trhu
pracujeme na neustálom skvalitňovanie služieb

História firmy

November 1989 politicky otvoril možnosti, pre súkromné podnikanie. V skutočnosti legislatíva a zabehnutá hospodárska mašinéria znemožňovala rozbeh súkromného podnikania. 

Do obdobia týchto ťažkých politicko-hospodárskych podmienok spadá vznik terajšej akciovej spoločnosti MV staving Prievidza. Dňa 27. apríla 1990 svojím rozhodnutím vtedajší Miestny národný výbor v Nitrianskom Pravne udelil povolenie na poskytovanie služieb súkromnej osobe - Milanovi Vlnieškovi v stavebno-montážnych prácach a vo výrobe stavebných dielcov. 

Na základe tohoto a iných oprávnení bola dňa 29. júla 1991 do podnikového registra Okresného súdu v Banskej Bystrici zapísaná firma Milan Vlnieška, stavebný podnikateľ, Nitrianske Pravno, IČO 10 888 110, ako právnická osoba. Predmet podnikania tejto firmy bol - výroba stavebných dielcov, stavebno-montážne práce a inžinierska činnosť. V tejto právnej forme firma podnikala do 30. novembra 1992, kedy vznikla verejná obchodná spoločnosť Milan Vlnieška a spol., Nitrianske Pravno, IČO 31 574 530. Premenou z verejnej obchodnej spoločnosti Milan Vlnieška a spol. vznikla dňa 1. októbra 1997 akciová spoločnosť MV staving Prievidza, IČO 36 298 972.

Za obdobie rokov od vzniku, si vybudovala firma s logom MV trvalé miesto na slovenskom stavebnom trhu. Z počiatočných nesmelých krokov, keď firma zamestnávala 5 pracovníkov sa spoločnosť vyprofilovala na jednu z popredných v prievidzskom okrese a podľa časopisu EUROSTAV v rebríčku TOP 100 najvýznamnejších slovenských podnikov na stavebnom trhu v roku 1998 sa umiestnila na 16. mieste.  

V roku 2010 sme sa zúčastnili druhého ročníka súťaže DIAMANTY slovenského biznisu uverejnenom v časopise Profil. Umiestnili sme sa na 35. mieste z 270 kvalifikovaných malých a stredných firiem, ktorých tržby sa pohybovali od 2 do 20 miliónov eur. 

Dlhoročná tradícia našej spoločnosti nás zaväzuje ku skvalitňovaniu služieb pre Vás, našich minulých, súčasných a budúcich zákazníkov.

Ďalšie aktivity firmy

Popri stavebno-projektovej činnosti zaisťuje firma hotelové služby v Horskom hotely Remata.

Image
Image
Image

Kontaktné informácie

MV staving, a.s.
Hviezdoslavova 2
97101 Prievidza

Mail: mvstaving@mvstaving.sk
Telefón: +421 46 542 5387
                +421 46 542 6487

Image